Zamknij
Polecamy

Wikusia chodzi do przedszkola, dzieci codziennie zajadają się tam drożdżowym...Czytaj więcej Pierwsze, nieśmiałe kroki stawiane przez nasze dziecko to powód do wielkiej r...Czytaj więcej

Seks, a ciąża – rozwiewamy wątpliwości

Co prawda, temat seksu został już poruszony na blogu. Warto jednak przypomnieć sobie pewne istotne kwestie i poszerzyć temat w razie ewentualnych wątpliwości.

\n

Może zaczniemy od początku, czyli od poczęcia. Wiele par zastanawia się na odpowiedzią na pytanie: jak się kochać, żeby zajść w ciąże ? Przede wszystkim, zwróć szczególną uwagę na twój kalendarzyk menstruacyjny. Naucz wyznaczać się swoje dni płodne, bardzo przydatna jest również umiejętność przewidywania, chociaż w przybliżeniu momentów owulacji. W aptekach są również dostępne testy owulacyjne. Możesz również poczytać o tym jak rozpoznawać owulację. Kolejna ważna uwaga- jeśli do tej pory stosowałaś mechaniczne formy antykoncepcji, to nie ma problemu, gorzej kiedy zabezpieczałaś się zażywając tabletki. Wtedy musisz odczekać pewny okres czasu.

\n

Co jeśli chcemy uprawiać seks w ciąży ? Czy to zaszkodzi dziecku ? Jeśli będziesz stosowała się do pewnych zasad, nikt na tym nie ucierpi. Dziecko jest odpowiednio chronione przez worek owodniowy i mięśnie macicy, więc jeśli twoja ciąża nie przebiega bez komplikacji, możesz być spokojna.

\n

\n

Tagi: ,

Bez komentarzy

Leave a reply

Skomentuj
Wpisz swore imię
Twój adres e-mail

Story Page